İhtiyaç Haritası'na ihtiyaç girmek, ihtiyaç karşılamak veya gönüllü olmak için öncelikle üye olmanız gerekiyor. İhtiyaç Haritası'na üye olurken girdiğiniz kişisel iletişim bilgilerinin doğruluğu önemlidir ve bu bilgiler kesinlikle üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşlar ile paylaşılmaz.

İhtiyaç Haritası'nda yer alan tüm ihtiyaç ve destek girişleri ilk etapta İhtiyaç Haritası editörleri tarafından incelenir. Bu süreçte sizinle iletişime geçmemiz gerekebilir, kişisel iletişim bilgilerinizin doğruluğu bu yüzden önemlidir. Daha sonra eğer ihtiyaç/destek girişiniz editörler tarafından onaylanırsa ana harita üzerinde yayınlanır. Bunun ardından siteye giren herkesin göreceği şekilde ihtiyaçlar, destekler ve proje gönüllüleri bilgileri sitede yer alır. İhtiyaclar ve destekler geldikçe sayfa ziyaretçileri tarafından ve farklı ortaklıklar ile de ihtiyacınızın karşılanması konusunda size destek olmaya çalışacağız. 

İhtiyaçlarınız ve destekleriniz yayınlarken girdiğiniz açıklamalar ve ihtiyaç konumu harita üzerinden paylaşılır. Konum işaretini istediğiniz yere koyarak kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Böylelikle evinizden veya iş yerinizden de ihtiyaç veya destek yerini işaretleyebilirsiniz. Alternatif olarak, konumunuzu sadece kent olarak da seçebilirsiniz.

Özellikle okullara yönelik ihtiyaç taleplerinizde okulun adresini girmeniz önemlidir. Konum bilgisi, ihtiyaç açıklaması ve okulun ismi dışındaki iletişim bilgileri hiçbir şekilde ana harita üzerinde görünmez.

Eğer İhtiyaç Haritası'na destek vermek amacıyla girdiyseniz öncelikle haritada karşılayabileceğiniz bir ihtiyaç olup olmadığına göz atınız. Öncelikle kendi kentinizdeki, mahallenizdeki ihtiyaçlara göz atmanızı tavsiye ederiz. 

Ne gibi ihtiyaçlar girebilirsiniz?

* Çalıştığınız okulun eğitim materyali, kitap, spor ve sarf malzemesi ihtiyaçları veya okula yönelik teknolojik altyapı ihtiyaçları (Okul adını ve kentini mutlaka girmeniz gerekmektedir.) (Lütfen sayı ve yaş grubu gibi detayları da belirtiniz.)

*Çeşitli kitaplar (YGS, KPSS, üniversite eğitim kitapları ve çocuk kitapları da dahil olmak üzere her tür kitap.) (Yaş grubunu belirtmenizi öneririz.)

* Engelli bireylere/gruplara yönelik ihtiyaçlar (Akülü sandalye, engelli rampası vb.)

* Sokak hayvanlarına yönelik ihtiyaçlar (Mama desteği, veteriner desteği vb.)

* Giyim eşyası (Yaş grubunu belirtmenizi öneririz.)

* Özel ders (Dil öğrenme, okul derslerine destek, müzik aleti, tiyatro vb.)

* Etkinliklerinize ve projelerinize gönüllü ihtiyacı

 

İhtiyaç girerken ihtiyacınızı detaylı bir şekilde anlatmanız önemlidir. İhtiyacın kime yönelik girildiği ve ihtiyaça göre ayrıntıların belirtilmesi (yaş, cinsiyet, adet vb.) desteklerin etkin şekilde organize olmasını sağlar.

Aklınızdaki ihtiyaç buradaki ihtiyaçlardan farklıysa desteğinizi ayni bağış (ev eşyası, giyim, kitap, kırtasiye, mobilya vb.) ya da gönüllü hizmet (özel ders verme, uzmanlık alanınızla ilgili kişi ya da kurumlara destek verme vb.) şeklinde yapabilirsiniz.

 

Ne gibi ihtiyaçları onaylamıyoruz?

* Doğrudan para talepleri (Borç, kira, fatura borcu vb.)

* Kişisel eşya talepleri (Telefon, televizyon, ev eşyası vb.)

* Gıda yardımı talepleri

* Burs talepleri

* İş arama talepleri

 

Kişisel fotoğraflar yerine ihtiyacı anlatan fotoğraf paylaşımları ve gönüllü olmak isteyen kişilerin ilgi alanlarına dair fotoğraf paylaşımları dikkate alınacaktır.

Eğer 18 yaşından küçüksen lütfen ihtiyacının bir aile bireyi ya da çevrendeki bir yetişkin aracılığıyla girilmesini sağla. Aksi takdirde ihtiyacını onaylayamıyoruz.

İhtiyaç ve destek bilgisi girdiğinizde sizinle iletişime geçeceğiz bu yüzden iletişim bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.

Sorularınız için: [email protected] mail adresine-mail atabilirsiniz.wer54w66sf32re2